Blog

Radca prawny i adwokat

I. Czas na konsultację prawną

Nasza codzienna praktyka wskazuje, że wielu Klientów zwraca się do radcy prawnego lub adwokata o udzielenie pomocy prawnej, gdy określony problem już zaistniał bądź nawet zainicjowano postępowanie sądowe. Niewątpliwie z powyższego wynika, że strony danego sporu nie podejmują jakże istotnych działań prewencyjnych. Ponadto brak konsultacji prawnej może mieć poważne i negatywne skutki. Należy unikać takich sytuacji. Radca prawny i adwokat udzielą Państwu profesjonalnej pomocy prawnej.

Podkreślenia wymaga, że działania zapobiegawcze często są nie tylko bardziej skuteczne, ale i tańsze. Dlatego tak ważne jest by skorzystali Państwo z pomocy profesjonalnego pełnomocnika już na początkowym etapie sprawy. Należy o tym pamiętać. Dlatego przed podjęciem czynności procesowych zalecamy kontakt z radcą prawnym lub adwokatem.

Niejednokrotnie nawet sama porada prawna udzielona przez radcę prawnego lub adwokata, umożliwi Państwu odpowiednie pokierowanie swoimi dalszymi czynnościami. Skorzystanie z pomocy zaufanego prawnika zapewni Państwu także komfort, że powierzoną przez Państwa sprawą zajmuje się profesjonalista posiadający doświadczenie w danej dziedzinie prawa. Pomoc takiego profesjonalisty często okazuje się nieoceniona.

II. Radca prawny i adwokat = zawodowy pełnomocnik

Radca prawny, podobnie jak adwokat, może być Państwa pełnomocnikiem w sprawach sądowych. Możecie Państwo ustanowić pełnomocnika przed zainicjowaniem sprawy, jak również w toku postępowania. Należy pamiętać, że istotne jest, aby żądania procesowe były formułowane w sposób prawidłowy. W tym może Państwu pomóc radca prawny i adwokat. Przy sprawach skomplikowanych i dotyczących majątku o znacznej wartości sprecyzowanie żądania ma kluczowe znaczenie. W naszej ocenie może to zadecydować o tym, czy Państwa żądania zostaną uwzględnione. Nie należy zwlekać ze skorzystaniem z pomocy prawnej. Prawidłowe sformułowanie żądania powinno nastąpić już w pozwie, czy wniosku, który inicjuje postępowanie sądowe.

W naszej Kancelarii współpracujemy z radcami prawnymi i adwokatami, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach prawa. Nasi prawnicy posiadają bogate doświadczenie procesowe.

III. Wnioski dowodowe i ich formułowanie

W niektórych postępowaniach sądowych konieczne jest złożenie licznych wniosków dowodowych. Zaliczyć można do nich np. dowód z opinii biegłego z określonej specjalności, czy zeznania świadków. Należy pamiętać, że wnioski dowodowe muszą być precyzyjne i być ściśle związane ze sprawą. Wnioski dowodowe powinny być zawarte w pozwie albo odpowiedzi na pozew. Zbyt późne zgłoszenie wniosku dowodowego może spowodować jego pominięcie przez Sąd. Adwokat i radca prawny, którzy działają od początku sprawy formułują te wnioski w pierwszym piśmie procesowym. Powyższe ma ogromne znaczenie w sprawach dotyczących robót budowlanych, odszkodowań z OC/AC, podziału majątku wspólnego.

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą Kancelarią. Dlatego zachęcamy do telefonicznego umówienia spotkania. Dane kontaktowe umieściliśmy na podstronie Kontakt.

Zespół Kancelarii

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych